Ekmeklerde fare kalıntısı bulundu, 100 bini aşkın ürün toplatıldı

Japonya’nın en bilindik ekmek firmalarından Pasco Shikishima, ürünlerinin içinde bir farenin kalıntılarının bulunması üzerine binlerce ürününü geri çağırdı. Firma, ayrıca müşterilere geri ödeme yapılacağını taahhüt etti.

BBC’nin haberine göre, siyah bir farenin parçalarının en az iki paketin içinde bulunmasının ardından, yaklaşık 104 bin paket dilimlenmiş beyaz ekmek toplatıldı.

FARE KALINTILARININ EKMEKLERİN İÇİNE NASIL GİRDİĞİ AÇIKLANMADI

Pasco Shikishima, konuya ilişkin bu hafta başında yaptığı açıklamada, yaşanan olay sebebiyle herhangi bir hastalık durumuna rastlandığına ilişkin bilgi almadıklarını söyledi. Açıklamada, “Müşterilerimizden, iş ortaklarımızdan ve tüm ilgili taraflardan sebebiyet verdiğimiz rahatsızlık için en derin duygularımızla özür diliyoruz” denildi.

İçinde fare kalıntıları bulunan ekmeklerin, başkent Tokyo’daki bir fabrikada üretildiği, üretim hattının olayın ardından askıya alındığı açıklandı. Fare kalıntılarının ürünlerinin içine nasıl girdiği hakkında bilgi vermeyen Pasco, ‘böyle bir olayın bir daha yaşanmaması için kalite kontrollerini güçlendirmek üzere ellerinden gelenin en iyisini yapacaklarını’ belirtti. Şirket, müşterilerin geri ödeme talep edebilmesi için çevrimiçi bir dilekçe de yayınladı.

(DIŞ HABERLER SERVİSİ)

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x