Mehmet Ali Erbil müstakbel damadı Yiğit Poyraz’ı savundu! ‘Bir yarışma insana neler yaptırıyor’

Ekranların ilgiyle izlenen yarışma programı Survivor All Star 2024’te izleyenleri şoke eden bir kural ihlali yaşandı. Programın yapımcısı ve sunucusu Acun Ilıcalı, “Bugüne kadar aklımı hayalini durduran, böyle bir şey nasıl olur diyeceğim bir olay” sözleriyle Yiğit Poyraz’ın yaptığı ihlali açıkladı:

Poyraz dere kenarındaki kamptan çıkarak ciddi bir mesafe alıp, medeniyetin olduğu bölgelere doğru gidip; prodüksiyonu geçtim, prodüksiyonun malzemelerini geçtim, bir Dominik vatandaşının evine girdi. Eve bildiğiniz çuvalla falan giriyor. Yanlış anlamayın adam Dominik’li. Ev normal şartlarda silahlı güvenliklerle de korunulan bir ev. Bildiğiniz Dominik’li ailenin evine girip, evde ne varsa çuvala doldurup ondan sonra devam ediyor. Adam normal şartlarda zaten polise gidecek. Polis gelip Poyraz’ı alacak. Normal şartlarda durum bu. Neyse müdahale ediyoruz.

“ET, PİRİNÇ, KETÇAP, MAYONEZ ALDIM”

Yiğit Poyraz ise “Haklı çıkacağım bir şey yok öncelikle, o yüzden oralara hiç girmeyeceğim. Yaptığım operasyonu da hiç anlatmaya gerek yok. Sadece evde kimse yoktu. Bende boş bir ev olduğunu düşünüp, arkasından kilerine bakıp, belki konserveler bulurum diye girdim eve. Ne var ne yoksa da almadım. Evden sadece temel besin ürünleri aldım. Et, pirinç bir de peynir aldım. Ketçap, mayonez aldım. Onun dışında herhangi değerli bir şeye dokunmadım. Bir de baharat vardı. Nasıl desem, son 10 gündür zor bir dönemden geçiyorum. Bu hastalığın verdiği zihinsel yorgunluk, bir de 2.5 ayın verdiği bitkinlik gözümü kör etmiş durumdaydı adeta. Bunların hepsi birikince de böyle bir kural ihlali yaptım” açıklamasında bulundu.

Bunun üzerine Yiğit Poyraz 15 ödülden mahrum kalma cezası aldı. Acun Ilıcalı, arkadaşları Yiğit’e yardım ettiklerini kabul ederse cezada indirime gidileceğini söyledi. Ogeday, Yaman, Yasin, Furkan, Batuhan el kaldırarak suçlarını kabul etti. Ilıcalı, Aysu’nun da yaşanan ihlale destek verdiğini ifade etti. Aysu dışında tüm kadınlar ve Hakan ihlale karışmadığını söyledi. Poyraz’ın cezası 10’a indi. Olaydan yararlanan yarışmacılara ise 3 ödül cezası verildi. Batuhan, yiyeceklerin tamamından yararlanmadığı için 2 ödül cezası alırken, Aysu da 4 ödül cezası aldı.

MEHMET ALİ ERBİL, MÜSTAKBEL DAMADINI SAVUNDU!

Sosyal medyada gündem olan olayın ardından Mehmet Ali Erbil, kızı Yasmin Erbil’in Survivor’da kural ihlali yapan sevgilisi Yiğit Poyraz hakkında konuştu. Yarışmada yaşananların konuşulduğu ‘Söylemezsem Olmaz’ programının sunucularından Arto Dalga’ya mesaj atan şovmen, müstakbel damadını savunarak şu ifadeleri kullandı:

Yiğit Poyraz Robert Koleji, Boğaziçi mezunu. Bir yarışma insana neler yaptırıyor! Hem tek başına da yapmamış zaten.

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x