Mehmet Özdilek’ten milli yıldıza sert eleştiri: Futbolu unutmuş gibi!

A Milli Futbol Takımı, hazırlık maçında Avusturya’ya 6-1 kaybetti. İlk hazırlık maçında Macaristan’a 1-0 kaybeden milliler iki hazırlık maçından da sahadan mağlubiyetle ayrıldı. Avusturya-Türkiye maçı sonrası TRT Spor yorumcusu Mehmet Özdilek karşılaşmayı değerlendirdi.

Mehmet Özdilek’in yorumları şu şekilde:

‘İKİ TARAFI DOĞRU YAPAMADIK”

“Ofansif tarafını yapamadık ama savunma tarafını da yapamadık. Bir önceki maçta takım savunmasını doğru yaptık, ofansif anlamda gelişmemiz lazım diyorduk. Bugün itibariyle iki tarafı doğru yapamadık. Skor olarak çok ağır bir skor oldu. Beklenmedik skor oldu. Kişisel değerlendirmeden çok takımın genel performansının çok iyi olmadığı aşikar.”

‘1-2 OYUNCU İYİYDİ”

“Belki 1-2 oyuncu iyiydi. Hakan’ı orta sahada tek görmemiz performans olarak onu çok ciddi derecede yordu. Onun haricinde ilk devrede Kenan hareketliydi. Oyuna girdikten sonra da Barış hücumda hareketliydi. Bu saydığımız isimler dışında tüm oyuncular maçın içine giremedi. Sahada hiç yoktular.”

”İNANILMAZ SIRITTILAR”

“Hazırlık maçlarının amacı oyuncu performansı ve takım performansının uyuşup uyumaşdığını görmektir. Savunma anlamında yine ilk defa oynayan bir savunma var. Macaristan maçında çok sırıtmadılar ama bu maçta inanılmaz derecede sırıttılar.”

“MERİH FUTBOLU UNUTMUŞ GİBİ”

“Merih çok tedirgin. Futbolu unutmuş gibi. Bence çok geri gitmiş. Oynamanın getirdiği sorun da olabilir. Önceki yıllardaki İtalya’daki Merih’i bugün itibariyle arıyoruz. Cenk Özkaçar benim için ideal sol bek değil. Stoperden devşirme sol bek. Ferdi yok, Rıdvan sakatlandı. Alternatif olarak Eren olabilirdi Trabzonspor’dan.”

”SAHADA ÇOK BİR ŞEY YAPMADILAR”

“Salih ve Orkun ikisi de aynı tip oyuncular. Performans olarak da çok yakınlar birbirlerine. Sahada çok fazla bir şey yapmadılar. İkisi de çok iyi orta sahalardır ama kendi kulüplerindeki oynadığı performans çizgilerine ulaşamıyorlar.”

”BU ZİHNİYETLE KARŞI KOYAMAZSIN”

“Arda Güler bugün itibariyle performans olarak ve fizik olarak geride kaldı. Ancak Arda’nın yerine bir başkasını da koysan bu zihniyetle çok fazla karşı koyamazsın. Rakip çok temaslı oynuyor, aradaki alanı çok daralttı. Göbeği çok iyi kapattılar. Dolayısıyla bunlara cevap vermek kolay değil.”

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

x